Samsung

Саундбар Samsung HW-Q930B

Саундбар Samsung HW-Q930B Саундбар Samsung HW-Q930B Саундбар Samsung HW-Q930B Саундбар Samsung HW-Q930B Саундбар Samsung HW-Q930B Саундбар Samsung HW-Q930B Саундбар Samsung HW-Q930B Новинка
Samsung
 
  134 890 р.  
  - 50 390 р. 
84 500 р.
бесплатно Самовывоз
Код товара:320629
Наличие:в наличии
Тип товара:Саундбар
Бренд:Samsung
Модель:HW-Q930B
 

Название

HW-Q930B

Звуковая схема

 

Количество динамиков

17

Мощность усилителя

240 Вт (30 Вт х 3 + 20 Вт x 6 + 10 Вт x 3)

Макс. гармонические искажения (THD)

10%

Материал корпуса

Пластик

Сателлиты

Название

PS-RB96B

Излучатели

Широкодиапазонные

Мощность

140 Вт

Подключение

Беспроводное

Сабвуфер

Название

PS-WB96B

Излучатель

 

Мощность усилителя

160 Вт

Подключение

Беспроводное

Соединения

Входы

1 x HDMI

1 x Optical

Выходы

1 x HDMI — ARC / eARC

USB

1 x USB (сервисное обслуживание)

Аудио протоколы

Bluetooth, Spotify Connect, Wi-Fi

Bluetooth

 

NFC

Нет

Поддержка кодека Bluetooth

SBC

Wi-Fi

Wi-Fi 5 (802.11ac)

Совместимость

Декодирование аудио

DTS:X, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD

HDMI

ARC, CEC, eARC

HDR

HDR10, HDR10+, Dolby Vision

Форматы файлов

AAC, AIFF, ALAC, FLAC, MP3, OGG, WAV, WMA

Питание

Потребление

42 Вт (саундбар)

38 Вт (сателлиты)

28 Вт (сабвуфер)

 

Параметры

110 … 240 В перем. ток, 50 / 60 Гц

Размеры и вес

Размеры

 
 
 

Вес

 
 
 

 


Врвно обземање од звукот

* Сликите се симулирани и служат само за илустрација. Спецификациите за изгледот, дизајнот и GUI (графичкиот кориснички интерфејс) што не влијаат на перформансот на производот подлежат на промени без известување.* Вистинскиот производ може да се разликува од оној на сликата. Погледни ја нашата галерија на производи.* Телевизорот се продава одделно.
 
Врвно обземање од звукотВрвно обземање од звукот

Топ 4 карактеристики

   ㅤ

Безжичен Dolby Atmos

Првиот безжичен Dolby Atmos во светот со Samsung тел

   ㅤ Вистински 9.1.4 -канален звук

Вистински 9.1.4 -канален звук

Потописе во неверојатнио звук

   ㅤ Q-Symphony

Q-Symphony

Совршен спој со телевизор

   ㅤ

SpaceFit Sound

Звук што е дотеран за твојот простор до совршенство

Првото вградено безжично поврзување на soundbar-звучник со Dolby Atmos и Samsung паметен ТВ

Безжичен Dolby Atmos

Dolby Atmos аудио-формати базирани на предмет, за прв пат безжично вградени во Samsung Soundbar-звучник. Искуси ја синергијата што ја создава врвниот 3D звук преку Dolby Atmos содржината и Samsung Soundbar-звучникот, и тоа без никакви кабли.

* Безжично пренесување на Dolby Atmos преку Wi-Fi, функционира со (одредени) Samsung телевизори од 2022 година* Dolby Atmos и DTS:X се однесува на сите Soundbar-звучници од Q-серијата од 2022 година.* За Dolby Atmos и DTS:X е потребна изворна содржина.
 
Првото вградено безжично поврзување на soundbar-звучник со Dolby Atmos и Samsung паметен ТВПрвото вградено безжично поврзување на soundbar-звучник со Dolby Atmos и Samsung паметен ТВ

Потони во неверојатениот звук кој го одзема здивот

Вистински 9.1.4ch звук

9-те предни и сараунд канали на Soundbar- звучникот, 1 канал за нискотонец и 4 горни канали те обвиткуваат со звук. Со новододадените задни звучници, звукот патува и се рефлектира од таванот за да го подобри твоето искуство со сараунд звук - одлично одговара за QLED телевизор.

 
ㅤВистински 9.1.4ch звукㅤВистински 9.1.4ch звук
A man is surrounded by Q930B's immersive surround sound.A man is surrounded by Q930B's immersive surround sound.

Soundbar-звучник од Q-серијата и телевизор, совршен спој

Q-Symphony

Овој Soundbar-звучник се синхронизира со Samsung телевизорот и заедно создаваат богат звук. Го комбинира и подобрува звукот преку предните, страничните и звучниците што го движат звукот нагоре, како и преку звучниците на телевизорот, овозможувајќи нова звучна димензија во која содржината ја доживуваш како никогаш претходно.

* Q-Symphony е компатибилен со одредени Samsung телевизори.* Карактеристиките може да не се компатибилни со сите телевизори на Samsung. Погледнете ги спецификациите на производот според модел на ТВ.* За функцијата е потребно HDMI, оптичко или Wi-Fi поврзување со ТВ.
 
Soundbar-звучник од Q-серијата и телевизор, совршен спојSoundbar-звучник од Q-серијата и телевизор, совршен спој

Оптимизиран звук за да се вклопи во твојот простор

SpaceFit Sound

SpaceFit Sound овозможува јасен и сеопфатен звук, оптимизирајќи го аудиото за да одговара на просторот. Soundbar-звучникот може самиот автоматски да ја анализира просторијата, приспособувајќи го звучното поле за совршено да одговара на просторијата.

 
Samsung Q Soundbar is paired with QLED TV.Samsung Q Soundbar is paired with QLED TV.

Квалитет на звук

A woman enjoys TV. Soundwave graphics demonstrate Q930B wireless rear speaker's upfiring capability in addition to normal sound output direction when toggle is on.A woman enjoys TV. Soundwave graphics demonstrate Q930B wireless rear speaker's upfiring capability in addition to normal sound output direction when toggle is on.
A woman enjoys TV. Soundwave graphics demonstrate Q930B wireless rear speaker's upfiring capability in addition to normal sound output direction when toggle is on.A woman enjoys TV. Soundwave graphics demonstrate Q930B wireless rear speaker's upfiring capability in addition to normal sound output direction when toggle is on.

Звук кој ве носи на местото на настанот

Вклучени се задни звучници

Додавајќи вертикален елемент за тродимензионален звук, вклучените безжични задни звучници на Samsung го рефлектираат звукот од таванот за да испорачаат неверојатен звук одозгора - ти овозможуваат доживување на киното токму во твојот дом.

* Вклучен е комплет за безжични задни звучници Samsung.

Употребливост

Voice Assistant и услуги за пренесувањеVoice Assistant и услуги за пренесување

Пренесувај ја музиката што ја сакаш, а тоа контролирај го со гласовни команди

Voice Assistant и услуги за пренесување

Контролирај го Soundbar-звучникот онака како што сакаш. Со вградената функција Alexa можеш лесно да го најдеш тоа што го бараш, без да ги употребуваш рацете. Или пренесувај музика директно од мобилните услуги. Само допри ја или кликни на иконата AirPlay од твојот Apple уред.

* Amazon, Alexa и сите поврзани логоа се трговски марки на Amazon.com, Inc. или нејзините поврзани компании.* Apple, AirPlay, iPhone, iPad и Mac се трговски марки на Apple Inc., регистрирани во САД и други земји.* Овој Samsung Soundbar-звучник поддржува AirPlay 2 и за него е потребен iOS 11.4 или понов.* Достапноста на оваа услуга може да се разликува во зависност од регионот/давателот на услугата/јазикот.

Отзывы о товаре

Отзывов о товаре пока нет. Ваш отзыв может стать первым!
Саундбар Samsung HW-Q930B
Код товара: 320629
84 500 р.